Oto Çekici ve Oto Kurtarma Blog

bursa oto kurtarıcı
14 Şubat
Yeni MAN TGX – Uzun yol taşımacılığı için mükemmel çözüm

Yazar ÖzUludağ & Özuludağ | 10 Paylaşım

En yeni nesil MAN TipMatic® filosu ve SmartShifting vites değiştirme stratejisi ile MAN TGX bir kez daha yakıt tasarrufu sağlayarak ve daha hızlı hedefine varır. Dış görünümün yanı sıra aracın içini de kapsayan yeni tasarım ile, çalışma yeri ile oturma alanı kesin çizgilerle birbirinden ayrılmıştır. Araçta mükemmel bir ses için, isteğe bağlı olarak 7 inç renkli dokunmatik ekran, Bluetooth, AUX girişi ve Profi-Navi'ye sahip MAN Media Truck (MMT) gelişmiş multimedya ünitesi de edinilebilir.

ÖzUludağ
bursa oto kurtarıcı
19 Mart
Oto Yol Yardımı Nedir?

Yazar ÖzUludağ & Özuludağ | 4 Paylaşım

Kasko sigortası aracınızı çarpma, çarpılma, çalınma, yanma gibi hem doğal hem de çevresel risklere karşı güvence altına alan sigorta türüdür. Kasko sigortası ile aracınızı teminat altına alırken dar kasko, geniş kasko, genişletilmiş kasko ve tam kasko olmak üzere farklı kasko paketlerinden yararlanmanız mümkündür. Yol yardım hizmetini kapsayan kasko paketini satın aldığınız takdirde aracınızın aniden arızalanması veya lastiğinin patlaması ya da kaza sonrası çalışmaması gibi durumlar ortaya çıktığında yarı yolda kalmaz, bu gibi olasılıkları önceden güvence altına almış olursunuz. Her sigorta şirketinin sunduğu yol yardım hizmeti paketleri farklıdır. Bazı sigorta şirketleri tarafından sunulan paketler sürücünün sadece ikametgah bölgesini kapsarken, bazılarında böyle bir sınırlama yoktur.

ÖzUludağ
bursa oto kurtarıcı
28 Nisan
Kurtarıcılar ne kadar yük taşıyabilirler?

Yazar ÖzUludağ & Özuludağ | 8 Paylaşım

Çekici işlevi gören araçlarda çekme kapasitesi, maksimum çekme kapasitesi olarak belirtilmiş, bir aracın çekebileceği maksimum ağırlıktır. Çekme kapasitesi, araç üreticisi tarafından açıklanır ve bu ağırlık limiti araç satışa çıkmadan aracın genel özellikleri arasında belirtilir. Bazı oto kurtarıcıların çekme kapasitesi bazı çekici ve kamyonların çekme kapasitesinin de üstündedir. Ancak bu araçlar birçok farklı kurtarıcı tipine de uyum sağlayabilir. Kurtarıcıların, araçların hasar görmemesi için daima otomobil üreticisinin belirlediği çekme kapasitesini dikkate alarak hareket etmeleri gerekmektedir.

ÖzUludağ